گوناگون

وزیر ارتباطات از 2.5 برابر شدن پهنای باند اینترنت تا پایان سال خبر داد

با وجود مشکلات متعدد در شبکه اینترنت کشور و ایجاد تغییرات قابل لمس در بحث قیمت گذاری و کیفیت خدمات سرویس دهنده های اینترنتی،

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد پهنای باند اینترنت ایران تا آخر امسال 2.5 برابر خواهد شد. او با اشاره به اعتراضات متعدد مردم به وضعیت پهنای باند و سرعت اینترنت در کشور گفت در حال حاضر اینترنت یکی از ملزومات زندگی انسان ها می باشد و روند رو به رشد آن در کشور کاملا قابل مشاهده است. برای مثال تعداد کاربران اینترنت در کشور در سال 92 بالغ بر 3.5 میلیون نفر بوده است که حالا در انتهای سال 95 بر اساس گزارشات به 38 میلیون کاربر افزایش پیدا کرده است. همچنین دولت نیز تلاش کرده خدمات مناسبی در اختیار کاربران قرار دهد و در همین راستا پهنای باند کشور از 624 گیگابایت در سال 92 به 4 هزار گیگابایت در سال 95 رسیده است. وزیر ارتباطات با بیان این که دولت سه پروژه دیگر را در حوزه اینترنت دنبال می کند اعلام کرد طرح شبکه ملی اطلاعات قرار است در هفته دولت به صورت رسمی به بهره برداری برسد و پهنای باند اینترنت کشور نیز با افزایش 2.5 برابری به 10 هزار گیگابایت خواهد رسید.

این در حالیست که پس از سفر وزیر ارتباطات به استان گیلان، برخی از سرویس های اینترنتی این استان با اختلالات شدید مواجه شدند و حتی بعضی از اپراتورها اعلام کردند این استان با کاهش پهنای باند مواجه است و زمان حل شدن مشکلات نیز قابل مشخص شدن نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *