گوناگون

اپل ممکن است برای همیشه با سیستم تشخیص اثر انگشت Touch ID خداحافظی کند

iPhone 6 space gray Touch ID 1 اپل ممکن است برای همیشه با سیستم تشخیص اثر انگشت Touch ID خداحافظی کند

Ming-Chi Kuo کارشناس شرکت KGI Securities که به عنوان بهترین تحلیل‌گر محصولات اپل نیز شناخته می‌شود به تازگی پیش‌بینی کرده است که این کمپانی سیستم تشخیص اثر انگشتTouch ID را از تمامی محصولات آینده خود حذف می‌کند.

اپل در محصولات سال 2017 خود، سیستم تشخیص اثر انگشت Touch ID را برای بار دیگر در گوشی‌های آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در دسترس کاربران قرار داد. اما گوشی آیفون X که پیشرفته‌ترین نسل از محصولات اپل محسوب می‌شود پس از سال‌ها این سیستم را در اختیار ندارد. اکنون پیش‌بینی می‌شود که اپل قرار است از این پس محصولات خود را بدون سیستم تشخیص اثر انگشت روانه بازار نماید.

اگرچه اپل در تلاش بود که سنسورهای تشخیص اثر انگشت را با صفحات نمایش گوشی‌های خود تلفیق کند اما در پایان به دلیل عدم موفقیت در این کار، روی فناوری جدیدی با عنوان Face IDتمرکز کرد و توانست آن را به عنوان یک قابلیت عالی در گوشی آیفون X بگنجاند. با استفاده از این قابلیت و دوربین TrueDepth، گوشی آیفون X قادر است قفل صفحه نمایش را با شناسایی چهره کاربران غیرفعال کند و همچنین امکان استفاده از سیستم پرداخت Apple Pay را هم فراهم آورد.

.

Touch ID 2 اپل ممکن است برای همیشه با سیستم تشخیص اثر انگشت Touch ID خداحافظی کند

.

آقای Ming-Chi Kuo به تازگی اعلام کرده است که سیستم Touch ID که برای اولین بار در گوشی آیفون 5 اس مورد استفاده قرار گرفت در گوشی‌های آیفون 2018 به سرنوشت جک صوتی 3.5 میلی متری دچار خواهند شد و برای همیشه کنار گذاشته می‌شوند. وی اعلام کرده است که اپل قصد دارد در تمامی گوشی‌های آیفون آینده خود از قابلیت Face ID و دوربین‌های TrueDepthبرای شناسایی کاربران استفاده کند. آقای Kuo چندی پیش اعلام کرده بود که سال آینده تبلتiPad Pro نیز از این سیستم بهره خواهد برد.

اپل اولین کمپانی نبود که گوشی‌های خود را به سنسور تشخیص اثر انگشت مجهز کرد اما استفاده از این سنسورها برای شناسایی کاربران برای اولین بار در گوشی‌های آن صورت گرفت. پس از اپل، بسیاری از کمپانی‌ها نیز تصمیم گرفتند از این سنسور در محصولات خود استفاده کنند و هم اکنون گفته می‌شود که 70 درصد از گوشی‌هایی که در سال آینده میلادی روانه بازار می‌شوند از این سنسورها بهره خواهند برد. به نظر می‌رسد اکنون اپل قرار است برای حذف این سنسورها نیز پیشقدم باشد.

آقای Ming-Chi Kuo چندی قبل اعلام کرده بود که تولید کننده‌های گوشی‌های اندرویدی دیگر قصد ندارند سنسورهای اثر انگشت را با صفحه نمایش گوشی‌های خود ترکیب کنند. بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی او، این کمپانی‌ها هم اکنون مشغول طراحی دوربین‌هایی مشابه باTrueDepth هستند و قصد دارند قابلیتی نظیر Face ID را به گوشی‌های آینده خود اضافه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *