اولین حافظه QLC NAND شرکت میکرون معرفی شد

اولین حافظه QLC NAND شرکت میکرون معرفی شد

آساپردازش: شرکت‌های اینتل و میکرون با همکاری یکدیگر امروز اولین حافظه QLC NAND را معرفی کردند. بدین ترتیب شرکت Micron اولین درایو‌های حالت جامد (SSD) با استفاده از QLC NAND را به بازار ارائه می‌کند. اولین مدل از این SSDها با نام ۵۲۱۰ ION به بازار عرضه می‌شود که در سطح Enterprise رده بندی می‌شود.

به گزارش آساپردازش، درایو‌های QLC NAND Flash Memory چهار بیت دیتا را در هر سلول حافظه ذخیره می‌کنند. بدین ترتیب حجم این درایو‌های ذخیره‌سازی اطلاعات ۳۳ درصد نسبت به حافظه سه سلولی که در ساخت اکثر SSDها از آن استفاده می‌شود، بیشتر است. البته این افزایش حجم باعث شده تا سرعت نوشتن اطلاعات قربانی شود. البته دلیلی که بسیاری از کاربران منتظر عرضه شدن QLC NAND در محصولات مختلف SSD هستند این است که باعث کاهش هزینه تولید و در انتها قیمت نهایی محصول خواهد شد. بسیاری از شرکت‌ها نیز تولید نمونه‌های اولیه خود را از سال گذشته میلادی آغاز کرده بودند.

این نسل جدید نیز همچنان به صورت عمومی از ۶۴ لایه تشکیل می‌شود. میکرون که در گذشته مدل ۵۱۲ گیگابایتی را معرفی کرده بود، امروز مدل یک ترابایتی را رسما به بازار عرضه کرد تا بتواند اولین شرکتی باشد که SSD‌های ساخته شده در مدل QLC NAND را به دست کاربران برساند. سرعت پایین QLC در زمان نوشتن اطلاعات باعث شده بود که بسیاری بر این گمان باشند که این نوع از درایو‌ها صرفا برای یکبار نوشتن، چندین بار خواندن مورد استفاده قرار گیرند. البته با آمار جدید ارائه شده مشخص شده که مشکلات به حدی که قبلا به آن اشاره شده بود حاد نیستند و QLC NAND می‌تواند چند کار همزمان را به خوبی مدیریت کند.

در حال حاضر میکرون هنوز اطلاعات دقیقی از این محصول را منتشر نکرده است اما می‌توان انتظار داشت که در ساخت این محصولات از کنترلر و فریمور پلتفرم خانواده ۵۲۰۰ و ۵۱۰۰ استفاده شده باشد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]