اهداف جدید شرکت Lenovo برای مبارزه با HPE در بازار دستگاه‌های ذخیره سازی سرور

اهداف جدید شرکت Lenovo برای مبارزه با HPE در بازار دستگاه‌های ذخیره سازی اینترپرایز

آساپردازش: شرکت Lenovo قصد دارد تا با عرضه لاین آپ جدید از دستگاه‌های ذخیره‌سازی سرور (Enterprise) مستقیما بازار بزرگ شرکت‌های Dell EMC و HPE را مورد هدف قرار دهد. Lenovo دیگر قصد ندارد تا نامی کوچک در زمینه محصولات مرتبط با سرور باشد بلکه می‌خواهد بخش بزرگتری از بازار را به خود اختصاص دهد.

به گزارش آساپردازش، در طی کنفرانس Lenovo Transform 2.0 که در شهر نیویورک برگذار شد، این شرکت رسما اعلام کرد که ده محصول جدید از دستگاه‌های ذخیره‌سازی با همکاری شرکت NetApp در حال ساخت است که به زودی به بازار عرضه خواهد شد. آنها مدعی شدند که لاین آپ جدید محصولات قدرت مبارزه در بازار دستگاه‌های ذخیره‌سازی سرور برای Lenovo را فراهم خواهد کرد و دیگر قصد ندارد صرفا روی محصولات پایه تمرکز کنند.

در ادامه صحبت‌ها، این شرکت مدهی شد که همکاری با شرکت NetApp به آنها اجازه خواهد داد تا با رقبایی همچون Dell EMC و HPE به صورت یکسان در بازار مبارزه کنند. هر دو شرکت اشاره شده در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در بازار دستگاه‌های ذخیره‌سازی سرور انجام دادند. Dell شرکت متخصص تولید دستگاه‌های ذخیره‌سازی EMC را خریداری کرد در در سمت مقابل نیز HPE با خرید Nimble قدرت خود را در تولید دستگاه‌های ذخیره سازی افزایش داد. هر دو شرکت‌های خریداری شده جز متحد‌های اصلی Lenovo به شمار می‌رفتند.

رئیس شرکت لنوو Kirk Skauger در این مورد گفت:« چرا شرکتی که سرعت بسیار زیادی در زمینه تولید محصولات سرور دارد نباید با یک شرکت بزرگ در زمینه تولید دستگاه‌های ذخیره‌سازی شریک شود. این شرکت در صورت اتحاد باید شرکای قبلی خود را رها کند. کانال‌هایی از شرکا در هند، چین، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین وجود دارند که برای همکاری با Lenovo و NetApp حاضر به ترک همکاری با Dell و HPE هستند تا بتوانند به رده‌های بالاتر در بازار سرور و دستگاه‌های ذخیره‌سازی دست پیدا کنند. ما با قدرت و حالت تهاجمی به فکر تصاحب سهم شرکت‌هایی مثل Dell، HPE و Huawei در بازار دستگاه‌های ذخیره‌سازی هستیم.» در حالی که صحبت‌های Skauger حالتی بسیار تهاجمی نسبت به دو غول بازار سرور و دیتاسنتر داشت اما افراد دیگر در این شرکت نگاهی حساب شده و عمل‌گرا نسبت به گام‌های بعدی دارند.

مسئول بخش برنامه ریزی دیتاسنتر این شرکت Peter Hortensius در این مورد گفت:« من باید بگویم که رقابت همیشه رقابت است. به نظر من با جایگاهی که ما در حال حاضر داریم می‌توان گفت که بزرگترین رقبا چه شرکت‌هایی هستند. اگر بازار آمریکای شمالی را در نظر بگیریم قطعا شرکت‌های HPE و Dell بزرگترین تهدید‌ها به حساب می‌آیند اما اگر به آسیا توجه کنیم شما رقیبی مثل Huawei را در رادار خواهید دید. پس باید توجه کرد که در کجا و با چه شرکتی باید رقابت کنیم. هر چه قدر بیشتر به نیاز‌های کاربران توجه کنیم، رقابت با دیگر شرکت‌ها آسان‌تر خواهد شد.

Lenovo بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Gartner یکی از ده شرکت بزرگ ارائه کننده سرور است اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به موفقیت در حد شرکت‌های بزرگ پیش رو دارد. آنها صاحب سریع‌ترین رشد در بازار فروش سرور هستند. Gartner آنها را در رده چهارم قرار داده و این آمار در حالی ارائه شده که یک سوم بازار سرور در اختیار HPE و Dell است. در رده سوم نیز رقیبی قدرتمند مثل Huawei پیش روی آنها قرار دارد. در هر صورت آنها به آینده امیدوار هستند و Skauger نیز ادعا بسیار بزرگی را در مقابل خبرنگاران برای پیشرفت ارائه کرده است. او مدعی شده که تنها در چهار سال آینده Lenovo به بزرگترین شرکت تامین کننده IT تبدیل خواهد شد.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]