گوناگون

اندروید P، نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید در حال آماده‌سازی است

Android Lollipop 1 اندروید P، نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید در حال آماده‌سازی است

با اینکه هنوز تعداد زیادی از گوشی‌های اندرویدی به نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید به‎روزرسانی نشده است، به‌نظر می‌رسد گوگل نسخه جدید این سیستم‌عامل را آماده‌ خواهد کرد که اندروید P نامیده می‌شود.

توسعه‌دهندگان XDA، موفق شده‎اند که اندرویدP را در پروژه AOSP شناسایی نمایند. ظاهراً گوگل نسخه‌ای از این سیستم ‏عامل را روی گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال آزمایش کرده است و همین موضوع باعث شده تا اندروید P در وب‌سایت AOSP فاش شود.

از آنجایی‌که توسعه نسخه جدید یک سیستم‌عامل زمان‌بر است، دور از انتظار نبود که گوگل کار روی توسعه نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید را آغاز نماید؛ همچنین، شاید تغییرات گسترده‌ای برای این نسخه درنظر گرفته شده است که گوگل، تصمیم گرفته تا توسعه این نسخه را تنها چند هفته پس از عرضه اندروید P شروع کند. با این‌حال، بعید است تا سال آینده جزئیات رسمی پیرامون اندروید P ارائه شود.

اندروید P نام تجاری نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید نخواهد بود؛ نسخه‌ای که مشخص نیست به عنوان اندروید 9.0 راهی بازار می‌شود یا نسخه 8.1 را با خود به همراه دارد. حرف «P»، حرف اول نام نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید است؛ شاید نسخه بعدی سیستم‌عامل اندروید، پای سیب (Pineapple)، پای گردو (Pecan Pie)، کره بادام‌زمینی (Pecan Pie) یا حتی Poptart نام داشته باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *