پردازنده

انتظار استفاده گسترده از پردازنده‌های AMD در محصولات Dell را نداشته باشید

انتظار استفاده گسترده از پردازنده‌های AMD در محصولات Dell را نداشته باشید

استفاده از چیپ‌های Ryzen شرکت AMD در محصولات Dell EMC همچنان محدود خواهد بود. این اطلاعت توسط Channel Pro منتشر شده است و این در حالی است که کاربران علاقه زیادی به خرید این دسته از محصولات AMD دارند.

به گزارش آساپردازش، در چند سال گذشته بازار فروش پردازنده کاملا تحت کنترل Intel بوده است. چیزی که باعث شده رقیب اصلی آنها تقریبا از بازار محو شود. سال گذشته البته AMD با سر و صدای زیاد چیپ‌ سری جدید Ryzen را تولید و به بازار عرضه کرد که مورد توجه کاربران قرار گرفت. دلایل زیادی برای محبوب بودن Ryzen بین کاربران وجود دارد که از عوامل اصلی آن می‌توان به قیمت مناسب و پردازش چند‌رشته‌ای بسیار قدرتمند اشاره کرد.

در حال حاضر محصولات زیادی از چیپ‌های Ryzen استفاده می‌کنند که از میان آنها می‌توان به سرور‌ها، ایستگاه‌های کاری (Workstations) و کامپیوتر‌های قدرتمند برای اجرای بازی اشاره کرد. شرکت‌های بزرگ در این زمینه‌ها علاقه بسیار زیادی به استفاده از چیپ‌های Ryzen دارند.

شرکت Dell EMC نیز اینکار را انجام داده و از این چیپ‌ها در ایستگاه‌های کاری، سرور‌ها و حتی دستگاه‌های همه‌کاره (All in One Devices) خود استفاده کرده. گرچه مدیرعامل این شرکت John Roese در صحبت با IT Pro اعلام کرد که این محصولات به نوعی استثنا هستند. Roese در ادامه گفت:« در این مورد اصلا اشتباه نکنید، اینتل مهره اصلی این بازی است. AMD فقط به عنوان مهره دوم به کار خود ادامه می‌دهد. تنوع خوبی بین محصولات آنها وجود دارد و این مورد باعث می‌شود که ما از هر دو آنها استفاده کنیم. گرچه قطعا استفاده ما از اینتل بسیار بیشتر از AMD خواهد بود.»

بر اساس صحبت‌های Roese در حالی که AMD سهم خوبی از بازار پردازنده‌ها را در اختیار دارد اما تنوع بسیار زیاد محصولات اینتل باعث می‌شود که استفاده گسترده از پردازنده‌های AMD چندان به صرفه نباشد. Roese در ادامه گفت:« در بازار یک شرکت بسیار قدرتمند وجود دارد که محصولات رده بالای خوبی عرضه می‌کند و در سمت مقابل یک رقیب خلاق به اسم AMD وجود دارد اما در حال حاضر اختلاف بین آنها بسیار بزرگ است به خصوص در سهم بازاری که این دو شرکت به خود اختصاص دادند. به همین منظور سیاست ما تغییر خاصی نخواهد داشت و تمرکز اصلی روی استفاده از محصولات اینتل است. انتظار این را نداشته باشید که سیاست جاری به زودی تغییر کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.