پردازنده

انتشار اولین تست از پردازنده هشت هسته‌ای اینتل

انتشار اولین تست از پردازنده هشت هسته‌ای اینتل

آساپردازش: اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته اولین تست و بنچمارک پردازنده AMD Threadripper 2990X منتشر شد که خبر از عرضه غولی جدید به بازار داشت. البته به نظر در این تست یک پردازنده مخفی شده بود که امروز مشخص شد آن چیزی به جز پردازنده هشت هسته‌ای اینتل نیست.

به گزارش آساپردازش، در تصویر منتشر شده روز قبل که در آن شاهد عملکرد وصف ناشدنی AMD Threadripper 2990X بودیم یک محصول که رنگ آن با قرمز مشخص شده، به صورت شطرنجی درآمده بود. امروز حساب کاربری Komachi تصویر کامل را منتشر کرد و مشخص شد که آن تست مربوط به پرچمدار هست هسته‌ای اینتل است. Komachi قبلا نیز اطلاعاتی مربوط به پردازنده‌های هشت هسته‌ای Coffee Lake را منتشر کرده بود.

001 09 01 انتشار اولین تست از پردازنده هشت هسته‌ای اینتل

در حالی کمه هنوز اطلاعات دقیقی از این پردازنده مثل مشخصات، تاریخ عرضه و … توسط اینتل منتشر نشده است اما با انتشار این تست می‌توان انتظار داشت که نهایتا تا پایان سال جاری شاهد عرضه آن در بازار باشیم. البته باید توجه کنید که تصویر مربوط به پردازنده‌های نمونه آزمایش هستند و شاید هیچکدام از پیش‌بینی‌ها درست نباشند. در این تصویر فرکانس پردازنده مورد نظر 3 گیگاهرتز و امتیاز کسب شده 2212 است که در نوع خود بسیار خوب است. اگر اینتل در نسخه نهایی فرکانس پردازنده را از 3 گیگاهرتز بالاتر ببرد می‌توان انتظار نتایج به مراتب بهتری را داشت. گزارش‌های اولیه از برابر بودن این محصول در حالت تک هسته‌ای با AMD Threadripper 2990X نشان دارند اما باید منتظر بمانیم تا هر دو پردازنده به صورت رسمی به بازار عرضه شده و مورد تست‌های دقیق‌تری قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *