انتشار اولین بنچمارک‌ها از پردازنده 32 هسته‌ای AMD Ryzen Threadripper 2990X

انتشار اولین بنچمارک‌ها از پردازنده ۳۲ هسته‌ای AMD Ryzen Threadripper 2990X

آساپردازش: شرکت AMD چند هفته پیش طی برگزاری نمایشگاه Computex 2018  برای اولین بار از پردازنده ۳۲ هسته‌ای جدید خود در خانواده Ryzen Threadripper پرده برداری کرد. حالا به نظر می‌رسد که نتیجه اولین تست و بنچمارک‌های مدل Threadripper 2990X در اینترنت منتشر شده است.

به گزارش آساپردازش، به نظر و با توجه به نتایج بنچمارک‌ها می‌توان گفت که Threadripper 2990X قوی‌ترین پردازنده موجود در بازار خواهد بود. بر اساس تصویری که از برنامه CPU-Z منتشر شده می‌توان انتظار توان مصرفی ۲۵۰ واتی را از این پردازنده داشت. ۲۹۹۰X دارای ۳۲ هسته و ۶۴ رشته (Thread) همزمان خواهد بود. با توجه به تصویر CPU-Z می‌توان گفت که این پردازنده دارای فرکانس پایه ۳.۴ گیگاهرتز و فرکانس بوست XF تا حداکثر ۴.۰ گیگاهرتز خواهد بود.

به نظر این پردازنده با استفاده از خنک کننده مایع تا ۴.۲ گیگاهرتز اوورکلاک شده اما به خاطر برخی از مشکلات توان عملیاتی آن نسبت به سرعت ۴.۰ گیگاهرتز کاهش پیدا کرده. اما با سرعت فرکانس ۴.۱۲ گیگاهرتز ۲۹۹۰X توانسته امتیاز بی سابقه ۶,۳۹۹ را در بنچمارک Cinebench به دست آورد. بر اساس اطلاعاتی رسمی که قبلا توسط AMD منتشر شده بود پردازنده های خانواده Threadripper 2000 هر کدام دارای چهار قطعه سیلیکونی هشت هسته‌ای خواهند بود. همچنین معماری Zen + برای ساخت این خانواده در نظر گرفته شده است. این پردازنده‌ها شامل ترکیب ۳ مگابایت کش سطح اول، ۱۶ مگابایت کش سطح دوم و ۶۴ مگابایت کش سطح سوم هستند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]