انتشار اولین بنچمارک‌ها از پردازنده 32 هسته‌ای AMD Ryzen Threadripper 2990X

انتشار اولین بنچمارک‌ها از پردازنده ۳۲ هسته‌ای AMD Ryzen Threadripper 2990X

آساپردازش: شرکت AMD چند هفته پیش طی برگزاری نمایشگاه Computex 2018  برای اولین بار از پردازنده ۳۲ هسته‌ای جدید خود در خانواده Ryzen Threadripper پرده برداری کرد. حالا به نظر می‌رسد که نتیجه اولین تست و بنچمارک‌های مدل Threadripper 2990X در اینترنت منتشر شده است.

به گزارش آساپردازش، به نظر و با توجه به نتایج بنچمارک‌ها می‌توان گفت که Threadripper 2990X قوی‌ترین پردازنده موجود در بازار خواهد بود. بر اساس تصویری که از برنامه CPU-Z منتشر شده می‌توان انتظار توان مصرفی ۲۵۰ واتی را از این پردازنده داشت. ۲۹۹۰X دارای ۳۲ هسته و ۶۴ رشته (Thread) همزمان خواهد بود. با توجه به تصویر CPU-Z می‌توان گفت که این پردازنده دارای فرکانس پایه ۳.۴ گیگاهرتز و فرکانس بوست XF تا حداکثر ۴.۰ گیگاهرتز خواهد بود.

به نظر این پردازنده با استفاده از خنک کننده مایع تا ۴.۲ گیگاهرتز اوورکلاک شده اما به خاطر برخی از مشکلات توان عملیاتی آن نسبت به سرعت ۴.۰ گیگاهرتز کاهش پیدا کرده. اما با سرعت فرکانس ۴.۱۲ گیگاهرتز ۲۹۹۰X توانسته امتیاز بی سابقه ۶,۳۹۹ را در بنچمارک Cinebench به دست آورد. بر اساس اطلاعاتی رسمی که قبلا توسط AMD منتشر شده بود پردازنده های خانواده Threadripper 2000 هر کدام دارای چهار قطعه سیلیکونی هشت هسته‌ای خواهند بود. همچنین معماری Zen + برای ساخت این خانواده در نظر گرفته شده است. این پردازنده‌ها شامل ترکیب ۳ مگابایت کش سطح اول، ۱۶ مگابایت کش سطح دوم و ۶۴ مگابایت کش سطح سوم هستند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]