پردازنده

انتشار اطلاعات جدید از پردازنده Intel 9000 توسط فروشگاه ویتنامی

انتشار اطلاعات جدید از پردازنده Intel 9000 توسط فروشگاه ویتنامی

آساپردازش: تا به امروز اطلاعات و شایعات زیادی از پردازنده Intel 9000 و چیپست Z390 منتشر شده که البته بسیاری از آنها توسط اینتل به صورت مستقیم تایید نشدند. حالا فروشگاهی ویتنامی اطلاعات جدیدی از پنج پردازنده Intel 9000 اعلام کرده است.

intel 9000 انتشار اطلاعات جدید از پردازنده Intel 9000 توسط فروشگاه ویتنامی

به گزارش آساپردازش، در جدول منتشر شده از پردازنده Intel 9000 اطلاعات جالبی به چشم می‌خورد. به نظر می‌رسد که اینتل دیگر علاقه‌ای به Multithreading ندارد. بنا به تعداد هسته‌ها و رشته‌های استفاده شده به نظر می‌رسد که اینتل استفاده از این تکنولوژی را ضروری نمی‌داند. البته شاید اینتل به خاطر حملاتی که با سو استفاده از این تکنولوژی انجام می‌شد تصمیم به عدم استفاده از آن گرفته.

اینتل بعد از مدت‌ها تصمیم بر ساخت پردازنده‌های متوسط با هشت هسته را به مرحله عملی رسانده است. این اقدام مبارزه‌ای مستقیم با پردازنده‌های AMD Ryzen هشت هسته‌ای است. اینتل از برند Core i7 برای تولید پردازنده‌های هشت هسته‌ای و هشت رشته‌ای استفاده می‌کند و برند Core i9 نیز شامل هشت هسته و شانزده رشته خواهد بود. در خانواده پردازنده Intel 9000 مدل Core i9 هر هسته شامل دو مگابایت کش L3 خواهند بود، این در حالی است که مدل‌های دیگر تنها شامل 1.5 مگابایت کش L3 برای هر هسته خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *