گوناگون

افزایش چشمگیر مهاجرت کاربران اندرویدی به سمت iOS

android and ios 1 افزایش چشمگیر مهاجرت کاربران اندرویدی به سمت iOS

اعداد و ارقام منتشر شده توسط موسسه تحلیلگر Kantar حکایت از آن دارد که در سه ماهه منتهی به آگوست ۲۰۱۷ میلادی، سیستم‌عامل iOS رشد چشمگیر تعداد کاربران را به ثبت رسانده است. در طرف مقابل، میزان فروش دستگاه‌های اندرویدی در چند بازار کلیدی، کاهش یافته است.

بر اساس گزارش Kantar، سیستم عامل iOS در سه ماهه منتهی به آگوست ۲۰۱۷ میلادی، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، رشد ۳.۷ درصدی را به ثبت رسانده است. به این ترتیب، سهم فروش این سیستم‌عامل از بازار دستگاه‌های الکترونیکی همراه به ۳۵ درصد رسیده است. این در حالی است که سهم فروش اندروید با ۲.۰ درصد کاهش، حالا به ۶۳.۲ درصد رسیده است.

در منطقه EU5 که بازارهایی نظیر فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا را در خود جا داده است اندروید و Ios با افزایش رشد، حالا به ترتیب ۸۰.۲ و ۱۸.۴ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. در چین که بزرگ‌ترین بازار دستگاه‌های الکترونیکی همراه در جهان به حساب می‌آید نیز سیستم عامل همراه گوگل، کاهش رشد را به ثبت رسانده است. در حال حاضر اندروید ۸۲ درصد از کل گوشی‌های هوشمند به فروش رسیده در چین را به خود اختصاص داده است که این رقم از کاهش ۴ درصدی سهم این سیستم‌عامل در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر می‌دهد. در طرف مقابل، سهم iOS به مقدار ۴.۳ درصد افزایش یافته تا به ۱۷.۷ درصد برسد.

نکته قابل توجه آن است که اپل موفق شده مدیریت فروش را به نحوی انجام دهد که حتی پیش از عرضه آیفون ۸، سهم خود را از بازار افزایش دهد. به این ترتیب، باید اعتراف کرد طیف وسیعی از مدل‌های به فروش رسیده، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بوده‌اند.

.

more android users buying new iphones not the iphone 8 though 518048 3 افزایش چشمگیر مهاجرت کاربران اندرویدی به سمت iOS

.

Kantar مدعی شده گوشی‌های اندرویدی سامسونگ عملکرد خوبی را در بازار بریتانیا به ثبت رسانده‌اند تا مدل‌هایی نظیر گلکسی اس ۸ در نتیجه تبلیغات منطقه‌ای مناسب، افزایش میزان فروش را شاهد باشند. سهم سامسونگ از بازار بریتانیا، در سه ماهه منتهی به آگوست ۲۰۱۷ میلادی، به ۳۸.۴ درصد افزایش یافته است. Dominic Sunnebo مسئول واحد تجارت جهانی Kantar در این خصوص می‌گوید:

به طور متوسط، بیش از یک خریدار از هر چهار خریدار گلکسی اس ۸، از آگهی تبلیغاتی ویژه‌ای به عنوان عاملی برای تشویق به خرید این پرچمدار یاد کرده‌اند. تقریبا نیمی از خریداران اعلام کرده‌اند شرایط فروش مناسب در بخش قیمت‌گذاری، آن‌ها را به خرید تشویق کرده است. هر دو شاخص یادشده، در دو ماهه گذشته، افزایش چشمگیری را تجربه کرده‌اند.

در چین، هواوی همچنان با در اختیار داشتن ۳۱.۱ درصد از سهام بازار صدرنشین است. پس از این برند، BBK Electronics، به عنوان شرکتی که مدیرت برندهای Oppo و Vivo را عهده‌دار است در جایگاه بعدی قرار دارد. در مدت زمان یادشده، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس مدل‌هایی بوده‌اند که بیشترین میزان فروش را در مناطق شهری چین تجربه کرده‌اند.

با توجه به رونمایی و عرضه نسل جدید آیفون‌ها، انتظار می‌رود در ادامه شاهد بهبود آمار و ارقام فروش برای گوشی‌های هوشمند شرکت اپل باشیم. بهبود آماری که در پرتو مهاجرت کاربران اندرویدی به سمت اکوسیستم همراه اپل ممکن خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *