افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

آساپردازش: به تازگی گزارش مالی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۸ شرکت AMD منتشر شده است که به نظرفصل بسیار موفقی برای آنها بوده است. گزارش مالی سه ماهه این شرکت شاهد رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته بوده و رقم ۱.۶۵ میلیارد دلار را نشان می‌دهد.

به گزارش آساپردازش، این سومین سه ماهه پشت سر هم است که AMD با چنین رشد خوبی در زمینه مالی روبرو شده. قسمت بزرگی از این رشد مالی مدیون پردازنده‌های Ryzen و چیپ‌های Radeon است که شامل سود ۸۱ میلیون دلار است. این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد بسیار قابل توجهی داشته. بر اساس پیش‌بینی شرکت AMD، آنها انتظار دارند که در فصل بعدی شاهد رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته باشند و در نهایت سوددهی شرکت در انتهای سال مالی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. آنها همچنین برنامه‌های بزرگی برای آینده دارند و از همین حالا طراحی و ساخت چیپ‌‌های گرافیکی هفت نانومتری و EPYC 2 در حال ساخت هستند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط این شرکت پردازنده‌های Ryzen بیش از ۶۰ درصد از محصولات فصل اول سال ۲۰۱۸ را تشکیل داده که نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲۰ درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است که نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen در فصل اول ۲۰۱۸ به فروش نرسیده بودند و آمار آنها در این گزارش لحاظ نشده است. همچنین پردازنده‌های AMD Ryzen Mobile سهم زیادی در فروش بسیار خوب داشتند.

مدیرعامل این شرکت همچنین به Miner‌ها و استفاده آنها از کارت‌های گرافیکی AMD اشاره کرد و گفت در حالی که آنها نگاه خاصی به Mining دارند اما هدف اصلی در ارائه کارت‌های گرافیکی قدرتمند تامین گیمر‌ها است. آنها در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرده بودند که تولید GPU را برای برطرف کردن درخواست خرید بیشتر، افزایش خواهند داد. گزارش مالی کلی شرکت AMD به شرح زیر است:

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]