افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

آساپردازش: به تازگی گزارش مالی سه ماهه ابتدایی سال 2018 شرکت AMD منتشر شده است که به نظرفصل بسیار موفقی برای آنها بوده است. گزارش مالی سه ماهه این شرکت شاهد رشد 40 درصدی نسبت به سال گذشته بوده و رقم 1.65 میلیارد دلار را نشان می‌دهد.

به گزارش آساپردازش، این سومین سه ماهه پشت سر هم است که AMD با چنین رشد خوبی در زمینه مالی روبرو شده. قسمت بزرگی از این رشد مالی مدیون پردازنده‌های Ryzen و چیپ‌های Radeon است که شامل سود 81 میلیون دلار است. این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد بسیار قابل توجهی داشته. بر اساس پیش‌بینی شرکت AMD، آنها انتظار دارند که در فصل بعدی شاهد رشد 50 درصدی نسبت به سال گذشته باشند و در نهایت سوددهی شرکت در انتهای سال مالی 20 درصد افزایش پیدا کند. آنها همچنین برنامه‌های بزرگی برای آینده دارند و از همین حالا طراحی و ساخت چیپ‌‌های گرافیکی هفت نانومتری و EPYC 2 در حال ساخت هستند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط این شرکت پردازنده‌های Ryzen بیش از 60 درصد از محصولات فصل اول سال 2018 را تشکیل داده که نسبت به سه ماهه آخر سال 2017 نزدیک به 20 درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است که نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen در فصل اول 2018 به فروش نرسیده بودند و آمار آنها در این گزارش لحاظ نشده است. همچنین پردازنده‌های AMD Ryzen Mobile سهم زیادی در فروش بسیار خوب داشتند.

مدیرعامل این شرکت همچنین به Miner‌ها و استفاده آنها از کارت‌های گرافیکی AMD اشاره کرد و گفت در حالی که آنها نگاه خاصی به Mining دارند اما هدف اصلی در ارائه کارت‌های گرافیکی قدرتمند تامین گیمر‌ها است. آنها در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرده بودند که تولید GPU را برای برطرف کردن درخواست خرید بیشتر، افزایش خواهند داد. گزارش مالی کلی شرکت AMD به شرح زیر است:

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]