افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

آساپردازش: به تازگی گزارش مالی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۸ شرکت AMD منتشر شده است که به نظرفصل بسیار موفقی برای آنها بوده است. گزارش مالی سه ماهه این شرکت شاهد رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته بوده و رقم ۱.۶۵ میلیارد دلار را نشان می‌دهد.

به گزارش آساپردازش، این سومین سه ماهه پشت سر هم است که AMD با چنین رشد خوبی در زمینه مالی روبرو شده. قسمت بزرگی از این رشد مالی مدیون پردازنده‌های Ryzen و چیپ‌های Radeon است که شامل سود ۸۱ میلیون دلار است. این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد بسیار قابل توجهی داشته. بر اساس پیش‌بینی شرکت AMD، آنها انتظار دارند که در فصل بعدی شاهد رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته باشند و در نهایت سوددهی شرکت در انتهای سال مالی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. آنها همچنین برنامه‌های بزرگی برای آینده دارند و از همین حالا طراحی و ساخت چیپ‌‌های گرافیکی هفت نانومتری و EPYC 2 در حال ساخت هستند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط این شرکت پردازنده‌های Ryzen بیش از ۶۰ درصد از محصولات فصل اول سال ۲۰۱۸ را تشکیل داده که نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲۰ درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است که نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen در فصل اول ۲۰۱۸ به فروش نرسیده بودند و آمار آنها در این گزارش لحاظ نشده است. همچنین پردازنده‌های AMD Ryzen Mobile سهم زیادی در فروش بسیار خوب داشتند.

مدیرعامل این شرکت همچنین به Miner‌ها و استفاده آنها از کارت‌های گرافیکی AMD اشاره کرد و گفت در حالی که آنها نگاه خاصی به Mining دارند اما هدف اصلی در ارائه کارت‌های گرافیکی قدرتمند تامین گیمر‌ها است. آنها در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرده بودند که تولید GPU را برای برطرف کردن درخواست خرید بیشتر، افزایش خواهند داد. گزارش مالی کلی شرکت AMD به شرح زیر است:

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]