پردازنده

افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

افزایش قابل توجه درآمد شرکت AMD همراه با موفقیت Ryzen

آساپردازش: به تازگی گزارش مالی سه ماهه ابتدایی سال 2018 شرکت AMD منتشر شده است که به نظرفصل بسیار موفقی برای آنها بوده است. گزارش مالی سه ماهه این شرکت شاهد رشد 40 درصدی نسبت به سال گذشته بوده و رقم 1.65 میلیارد دلار را نشان می‌دهد.

به گزارش آساپردازش، این سومین سه ماهه پشت سر هم است که AMD با چنین رشد خوبی در زمینه مالی روبرو شده. قسمت بزرگی از این رشد مالی مدیون پردازنده‌های Ryzen و چیپ‌های Radeon است که شامل سود 81 میلیون دلار است. این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد بسیار قابل توجهی داشته. بر اساس پیش‌بینی شرکت AMD، آنها انتظار دارند که در فصل بعدی شاهد رشد 50 درصدی نسبت به سال گذشته باشند و در نهایت سوددهی شرکت در انتهای سال مالی 20 درصد افزایش پیدا کند. آنها همچنین برنامه‌های بزرگی برای آینده دارند و از همین حالا طراحی و ساخت چیپ‌‌های گرافیکی هفت نانومتری و EPYC 2 در حال ساخت هستند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط این شرکت پردازنده‌های Ryzen بیش از 60 درصد از محصولات فصل اول سال 2018 را تشکیل داده که نسبت به سه ماهه آخر سال 2017 نزدیک به 20 درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است که نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen در فصل اول 2018 به فروش نرسیده بودند و آمار آنها در این گزارش لحاظ نشده است. همچنین پردازنده‌های AMD Ryzen Mobile سهم زیادی در فروش بسیار خوب داشتند.

مدیرعامل این شرکت همچنین به Miner‌ها و استفاده آنها از کارت‌های گرافیکی AMD اشاره کرد و گفت در حالی که آنها نگاه خاصی به Mining دارند اما هدف اصلی در ارائه کارت‌های گرافیکی قدرتمند تامین گیمر‌ها است. آنها در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرده بودند که تولید GPU را برای برطرف کردن درخواست خرید بیشتر، افزایش خواهند داد. گزارش مالی کلی شرکت AMD به شرح زیر است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.