قطعات و تجهیزات سروری

افزایش حجم SSD‌های 2.5 اینچی QLC NAND توسط اینتل

افزایش حجم SSD‌های 2.5 اینچی QLC NAND توسط اینتل

آساپردازش: اینتل به تازگی در کنفرانس خود که روی معرفی Optane DIMM تمرکز داشت اخباری در مورد SSD‌های QLC NAND را نیز منتشر کرد. این در حالی است که آنها هنوز دستگاه ذخیره‌سازی SSD از نوع QLC به بازار عرضه نکردند.

به گزارش آساپردازش، حالا تایید شده که که دو دستگاه SSD متفاوت با ساختار QLC در حال ساخت توسط اینتل هستند. در بخش عمومی اولین QLC این شرکت در نیمه دوم سال 2018 به بازار عرضه خواهد شد. در حالی که نام این SSD هنوز مشخص نیست اما با توجه به اطلاعات فاش شده به نظر می‌رسد که این محصول با نام 660p منتشر شود. این اطلاعات اشاره به دستگاه ذخیره‌سازی SSD از نوع M.2 که با درگاه PCI-E x2 متصل خواهد شد. همچنین به نظر حجم این مدل به دو ترابایت نیز برسد.

در بخش Enterprise نیز اینتل قصد تولید SSD با ندازه 2.5 اینچی از نوع QLC NAND را دارد که حجمی معادل 20 ترابایت خواهد داشت. برخی از جزئیات این محصول به صورت اتفاقی توسط یکی از شرکت‌های همکار اینتل فاش شد. اگر این اطلاعات درست باشد به نظر باید شاهد یک دستگاه با قابلیت استفاده از NVMe باشیم.

با این شرایط این دستگاه ذخیره‌سازی سطی پایین‌تر از خانواده‌‌ی محصولات Intel SSD DC P4510 TLC-based SSD اینتل قرار می‌گیرد که حداکثر ظرفیت ۸ ترابایت را در اندازه استاندارد ۲.۵ اینچی و ۱۵ میلی‌متری U.2  را ارائه می‌دهد. در حال حاضر اینتل نمونه‌های آزمایشی درایو‌های QLC  را به برخی از ارائه دهنده‌های سرویس‌های ابری و تولید‌کنندگان قطعات کامپیوتری داده و در نظر دارد که در نیمه‌ی دوم امسال تولید انبوه آنان را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.