اطلاعات جدید از نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شرکت AMD

اطلاعات جدید از نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شرکت AMD

آساپردازش: به نظر می‌رسد که AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro است که از سوکت AM4 استفاده می‌کنند. این محصول برای استفاده در در کامپیوتر‌های خانگی و استفاده اداری تولید می‌شود. این نسل از پردازنده‌های جدید شامل قابلیت‌های مدیریت و امنیتی جدیدی خواهد بود.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های Ryzen Pro نسل دوم از معماری ۱۲ نانومتری Pinnacle Ridge بهره خواهد بود. بزرگترین تفاوت این نسل نسبت به دیگر پردازنده‌های Ryzen اضافه شدن قابلیت GuardMI است که مربوط به رمزنگاری حافظه است. همچنین قابلیت‌های امنیتی بیشتری به این پردازنده اضافه شده که آن را برای استفاده در محیط اداری ایده‌آل کرده. نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شامل سه مدل مختلف است.

مدل اول با نام Ryzen 7 Pro 2700X عرضه می‌شود که شامل ۸ هسته/۱۶ رشته است. مدل دوم Ryzen 7 Pro 2700 نام دارد که شامل ۶ هسته/۱۶ رشته خواهد بود. پایین ترین مدل نیز در حال حاضر با نام Ryzen 5 Pro 2600 معرفی شده که شامل ۶ هسته/۱۲ رشته خواهد بود. مدل Pro 2700X با فرکانس پایه ۳.۷ گیگاهرتز فعالیت می‌کند و این فرکانس در حالت بوست به ۴.۱ گیگاهرتز می‌رسد. هر سه پردازنده از تکنولوژی SMT استفاده می‌کنند که باعث می‌شودهر هسته فیزیکی قابلیت بهره برداری از دو رشته را داشته باشد.یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های AMD در نسل جدید کاهش حداکثر توان مصرفی به ۹۵ وات است.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]