اطلاعات جدید از نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شرکت AMD

اطلاعات جدید از نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شرکت AMD

آساپردازش: به نظر می‌رسد که AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro است که از سوکت AM4 استفاده می‌کنند. این محصول برای استفاده در در کامپیوتر‌های خانگی و استفاده اداری تولید می‌شود. این نسل از پردازنده‌های جدید شامل قابلیت‌های مدیریت و امنیتی جدیدی خواهد بود.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های Ryzen Pro نسل دوم از معماری ۱۲ نانومتری Pinnacle Ridge بهره خواهد بود. بزرگترین تفاوت این نسل نسبت به دیگر پردازنده‌های Ryzen اضافه شدن قابلیت GuardMI است که مربوط به رمزنگاری حافظه است. همچنین قابلیت‌های امنیتی بیشتری به این پردازنده اضافه شده که آن را برای استفاده در محیط اداری ایده‌آل کرده. نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro شامل سه مدل مختلف است.

مدل اول با نام Ryzen 7 Pro 2700X عرضه می‌شود که شامل ۸ هسته/۱۶ رشته است. مدل دوم Ryzen 7 Pro 2700 نام دارد که شامل ۶ هسته/۱۶ رشته خواهد بود. پایین ترین مدل نیز در حال حاضر با نام Ryzen 5 Pro 2600 معرفی شده که شامل ۶ هسته/۱۲ رشته خواهد بود. مدل Pro 2700X با فرکانس پایه ۳.۷ گیگاهرتز فعالیت می‌کند و این فرکانس در حالت بوست به ۴.۱ گیگاهرتز می‌رسد. هر سه پردازنده از تکنولوژی SMT استفاده می‌کنند که باعث می‌شودهر هسته فیزیکی قابلیت بهره برداری از دو رشته را داشته باشد.یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های AMD در نسل جدید کاهش حداکثر توان مصرفی به ۹۵ وات است.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]