استاندارد USB 3.2 رسماً معرفی شد؛

اتحادیه به‌کارگیرندگان USB (به اختصار USB-IF) رسماً استاندارد USB 3.2 را با توانایی ارائه سرعت انتقال 2 گیگابایت بر ثانیه معرفی کرد.

آنچه که این استاندارد جدید به ارمغان می‌آورد، پشتیبانی از عملیات چند خطی یا چند بانده (multi-lane) از طریق کابل‌های USB  نوع C موجود برای ارائه نرخ تبادل 2 گیگابایت بر ثانیه (16 گیگابیت بر ثانیه) است. ماه ژوئیه بود خبر از اعلام مشخصات استاندارد جدید USB 3.2 دادیم که می‌توانست پهنای باند USB نوع C را دو برابر افزایش دهد، حالا این کار ممکن شده است. اصلی‌ترین تغییر USB 3.2 تبدیل کردن کابل‌های USB نوع C موجود به یک راهکار چند خطی با برخورداری از بیش از یک خط ارتباطی است. نسخه‌های فعلی USB  همگی یک راهکار تک خطی هستند. در حقیقت این استاندارد جدید از سیم های اضافی موجود در کابل های USB نوع C برای ارتباط دو طرفه بهره می گیرد.

ویژگی‌های کلیدی USB 3.2:

  •     عملیات دو خطی با استفاده از کابل‌های USB نوع C موجود
  •     تداوم استفاده از نرخ داده لایه فیزیکی SuperSpeed USB و تکنیک‌های رمزنگاری موجود
  •     به‌روزرسانی جزئی در مشخصات هاب برای پشتیبانی از افزایش کارایی و اطمینان از امکان سویچ آسان میان حالت تک و دو خطی (برای پشتیبانی از نسل های پیشین)

درست همان‌طور که با معرفی هر استاندارد تازه‌ای شاهد آن هستیم، USB 3.2 نیز به دستگاه‌های سازگار با خود نیاز دارد، با این حال به کابل یا درگاه جدید نیاز نیست و می‌توان از کابل‌های USB نوع C فعلی منطبق بر استاندارد +SuperSpeed با پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه استفاده کرد.

با نهایی شدن مشخصات استاندارد USB 3.2، حالا باید منتظر به‌کارگیری این استاندارد از سوی سازندگان تراشه‌های کنترلر و عرضه وسایل جدید مجهز درگاه های سازگار با آن ماند.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]