ارائه جزئیات اولیه از چیپست‌های Z390 اینتل

ارائه جزئیات اولیه از چیپست‌های Z390 اینتل

آساپردازش: شرکت اینتل به تازگی مستنداتی از مادربرد‌های مجهز به چیپست Z390 را منتشر کرده است. این مدل از چیپست‌ها برای استفاده در مادربر‌های رده بالا ساخته خواهند شد.

به گزارش آساپردازش، وقتی اینتل نسل هشتم از پردازنده‌های خود را به بازار عرضه کرد صرفا یک مدل از مادربرد همراه با آن منتشر شد که شامل چیپست‌ها Z370 بودند. این چیپست‌ها پیشنهاد بسیار خوبی برای استفاده همزمان با Core i7-8700K بودند اما در بسیاری از مواقع چندان مقرون به صرفه نبود که پردازنده‌های پایین رده i5 و i3 را با مادربرد‌هایی که از این مدل چیپست استفاده می‌کنند، همراه کنیم. اینتل بعد از آن خط تولید مادربرد‌های سری ۳۰۰ رده پایین تر را با مدل‌های چیپست H370، B360 و H310 آغاز کرد که در عین ناباوری شامل ویژگی‌های رده بالایی بودند که در پرچم‌داری مثل Z370 مشاهده نمی‌شدند.

این مادربرد‌های جدید از USB 3.1 نسل دوم با قدرت انتقال اطلاعات با سرعت ۱۰ گیگابایت در ثانیه پشتیبانی می‌کرد. در کنار آن ویژگی‌های بسیار خوبی برای استفاده در شبکه‌های بی‌سیم به این مادربرد‌ها اضافه شده بود. این ویژگی‌های رده بالا هیچکدام در چیپست Z370 وجود نداشتند.

چیپست‌های Z390 که به تازگی معرفی شدند شامل تمام ویژگی‌های موجود در Z370 هستند. گرچه تمام ویژگی‌های مرغوبی که در مدل‌های ارزان‌تر وجود داشتند حالا به این مدل نیز اضافه شدند تا شاهد کامل‌ترین چیپست نسل ۳۰۰ اینتل باشیم. بدون شک Z390 تمامی کم و کاستی‌های Z370 را جبران خواهد کرد. این مدل از ۶ درگاه USB 3.1 نسل دوم استفاده می‌کند و همچنین قابلیت ارائه اتصال بدون سیم ۸۰۲.۱۱ac در آن وجود دارد. در حالی که Z390 بدون شک جایگاه Z370 را تصرف خواهد کرد اما در حال حاضر تاریخ عرضه دقیقی برای آن اعلام نشده است. گرچه Bluechip، شرکت آلمانی ارائه قطعات PC به بازار معتقد است که این مدل از مادربرد‌ها در ماه آینده و آغاز Computex 2018 در بازار عرضه خواهند شد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]