آشنایی با LSI MegaRAID CacheCade Pro 2.0

آشنایی با LSI MegaRAID CacheCade Pro 2.0

محصولات LSI و به خصوص کارت‌های MegaRaid سهم بسیار زیادی را از بازار به خود اختصاص دادند و دلیل بسیار محکمی نیز برای آن وجود دارد. در این بازار تقریبا محصولات LSI به استاندارد تبدیل شدند که دیگر محصولات همیشه از همه لحاظ با آنها مقایسه می‌شوند. آنها سخت‌افزار‌های بسیار خوبی را به بازار عرضه کرده و همچنین پشتیبانی نرم‌افزاری بسیار خوبی دارند. البته کارت‌های LSI MegaRAID محصولاتی هستند که علاوه بر متصل کردند درایو‌ها به یک دیگر از قابلیتی مثل CacheCade Pro 2.0 برخوردارند. این ویژگی می‌تواند سرعت استفاده از درایو‌های SSD را به خاطر ارائه کش بیشتر برای مقدار ظرفیت بالای درایو‌ها ارائه کند.

مفهوم کش بسیار آسان است. در این مورد باید گفت که LSI از ویژگی CacheCade برای ذخیره کردن درخواست‌های مکرر استفاده می‌کند. این درخواست‌ها برای دریافت یا نوشتن اطلاعات روی SSD یا آرایه‌های از این درایو‌ها خواهد بود. (حداکثر ۳۲ درایو) وقتی که درخواست به دسترسی اطلاعاتی صادر می‌شود که درخواست‌های مکرر در مورد آن وجود داشته باشد، SSD با پاسخ سریع از طریق CacheCade چند ویژگی مثبت را ارائه می‌کند. در ابتدا باید گفت که زمان تاخیر به شکل قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. در سمت مقابل نیز شاهد افزایش عملکرد در زمان خواندن و نوشتن با فشار بسیار زیاد توسط برنامه‌های سنگین خواهیم بود. سرور‌های وب، دیتا و یا فایل می‌توانند با استفاده از این کارت‌ها و ویژگی CacheCade سود زیادی ببرند. این کارت‌ها می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های ذکر شده سرعت خواندن و نوشتن و به خصوص کش کردن را به شدت افزایش دهند. CacheCade در پس زمینه به کار خود ادامه می‌دهد و با استفاده از الگوریتم خاص خود به مدیریت فایل‌ها مثل اضافه و یا پاک کردن آن در کش SSD می‌پردازد.

شاید بهترین ویژگی در مورد CacheCade سادگی و قیمت کم آن باشد. این بسته نرم‌افزاری با کارت‌هایی مثل LSI 9260 و خانواده ۹۲۸۰ سازگاری دارد. تبدیل ارزش به قیمت این ویژگی بسیار کارآمد بسیار بالا است چون یک آرایه کامل SSD‌های سریع تحت کنترل آن دیگر نیازی به دسترسی به اطلاعات با زمان تاخیر کم ندارند. کش کردن قیمت نهایی را کاهش داده و به کاربر اجازه می‌دهد که به اندازه بزرگی از اطلاعات ذخیره شده در دیسک‌های ارزان‌تر دسترسی پیدا کند. CacheCade اجازه می‌دهد که ارایه درایو‌ها به اندازه نیاز رشد کنند و امکان اضافه شدن تعداد درایو‌های جدید SSD وجود دارد.

ویژگی‌های LSI MegaRAID CacheCAde Pro 2.0

  • سازگاری با سری کنترلر‌های MegaRAID SAS 9260/9261/9280
  • پشتیبانی از همه سیستم عامل‌های موجود و سازگاری کامل با آنها
  • بالاترین میزان پشتیبانی از تعداد SSD همزمان تا ۳۲ عدد
  • بالاترین میزان پشتیبانی از تعداد SSD VD روی هر کنترلر تا ۶۴ عدد
  • بالاترین میزان حافظه کش CacheCade به ازای هر کنترلر ۵۱۲ گیگابایت
  • پشتیبانی از نوشتن روی SSD با رید سطح ۱ – ۱۰

لایسنس استفاده از MegaRAID Advanced Software Options به شما اجازه می‌دهد که عملکرد بیشتری داشته و از داده‌های خود در کارت‌های رید کنترلر حفاظت کنید. از این نرم‌افزار و لایسنس آن می‌تواند برای استفاده از MegaRAID Sotrage Manager استفاده کرد. استفاده از لایسنس MegaRAID CacheCade Pro 2.0 نیز به کاربر اجازه می‌دهد تا از آرایه‌های HDD یا SSD با قدرت و عملکرد بسیار بالاتری نسبت به حالت عادی استفاده کند. در کنار آن امکان تعیین کردن یا مدیریت تعداد از SSD برای کار‌های مختلف وجود دارد. با استفاده از MegaRAID CacheCAde Pro 2.0 هدر رفتن فضای ذخیره‌سازی به کمترین حالت خود خواهد رسید و عمر دستگاه‌های ذخیره‌سازی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]